ZALETY HOTELU:

Internet Psy i koty mile widziane Dla Niepełnosprawnych Golf Blisko lotniska Bez paszportu Parking Darmowe WiFi
Kraj

POLSKA


Opis

Hotel Diament Vacanza*** to stylowy obiekt położony w Siemianowicach Śląskich, jedynie 7 minut jazdy od ścisłego centrum Katowic. Wnętrza hotelu utrzymane są w śródziemnomorskim stylu, dzięki czemu można poczuć klimat tamtych rejonów. Świetna lokalizacja pozwala na szybkie poruszanie się po mieście i okolicy. Jest to świetne miejsce na krótki wypad czy wyjazd biznesowy. Do dyspozycji Gości oddano komfortowe i eleganckie pokoje, które zostały urządzone z dbałością o każdy detal. Wnętrza wyposażono w telewizor z płaskim ekranem, bezprzewodowy internet oraz zestaw do parzenia kawy i herbaty. Każdy pokój dysponuje prywatną łazienką z kabiną prysznicową i suszarką do włosów. W hotelu znajduje się Restauracja Vacanza urządzona w kameralnym włoskim klimacie. Specjalnością Szefa kuchni są tradycyjne dania kuchni śródziemnomorskiej oraz polskiej. Wszystkie dania są przygotowywane przez profesjonalnych kucharzy, z najlepszej jakości składników. Koktajlowa atmosfera to niewątpliwym atut Restauracji Sevilla oraz Baru Petra ze stylowym wnętrzem. Dopełnieniem oferty jest przestronny włoski taras letni, gdzie znajduje się grill.


Pokój 2-os. Comfort

komfortowy dwuosobowy pokój wyposażony w w telewizor z płaskim ekranem, bezprzewodowy internet oraz zestaw do parzenia kawy i herbaty. Pokój dysponuje prywatną łazienką z kabiną prysznicową i suszarką do włosów.


Pokój 3-os. Comfort

komfortowy trzyosobowy pokój wyposażony w w telewizor z płaskim ekranem, bezprzewodowy internet oraz zestaw do parzenia kawy i herbaty. Pokój dysponuje prywatną łazienką z kabiną prysznicową i suszarką do włosów.Lokalizacja: Hotel Diament Vacanza*** zlokalizowany jest w Siemianowicach Śląskich, tuż obok Katowic.


Dojazdu samochodem

Jadąc od strony Warszawy należy wybrać drogę nr S8, a następnie zjechać na drogę nr 1. Za Częstochową trzeba zjechać na drogę nr 86, a potem skręcić na dorgę nr 94. Po wjechaniu do Siemianowic Śąskich należy skręcić w lewo w ul. Zwycięstwa, w prawo w ul. Michałkowicką, a następnie w lewo w ul. Bohaterów Westerplatte. Na koniec trzeba skręcić w lewo w ul. Olimpijską, przy której znajduje się hotel. Odległości: 3 km od Katowic, 85 km od Krakowa, 200 km od Wrocławia i 290 km od Warszawy.


Dojazd pociągiem i autobusem

Najlepiej wybrać się pociągiem do Katowic, a następnie przesiąść do bezpośredniego tramwaju lub autobusu.


Atrakcje

Siemianowice Śląskie to średniej wielkości miasto położone w województwie śląskim. Historia miasta sięga czasów średniowiecze, kiedy to było niedużą osadą dworską. Przełom następił gdy hrabia z ziemi bytomskiej uczynił tutejszy pałac swoją siedzibą. Rozpoczął się wtedy intensywny rozwój przemysłu, który znacznie rozwinął infrastrukturę miasta. Siemianowice Śląskie odznaczają się prawie 45% terenów zielonych na swoim terenie. Dzięki czemu jest to jedna z najlepszych lokalizacji na wypoczynek w tych okolicach. Atrakcje w okolicach: - Zespół pałacowo-parkowy - został zbudowany w XVII wieku przez ród Mieroszewskich. To jeden z największych tego typu budynków w Polsce (największy na terenie woj. śląskiego). - Pałac w Michałkowicach (Dom Technika "Zameczek" w Parku Górnik) - jest to dawny pałac rodziny Mieroszewskich. Współcześnie odbywają się tam różne imprezy kulturalne i koncerty. - Spichlerz - został zbudowany w XVIII wieku na zlecenie hrabiego Henckel von Donnersmarcka. Aktualnie mieści się tam siedziba Muzeum Miejskiego. Pałacyk romantyczny w Parku Górnik - zbudowany w XIX wieku. Przypomina budynek, który zamieszkiwał ogrodnik opiekujący się parkiem otaczającym Pałac w Michałkowicach.


Strzałka