ZALETY HOTELU:

Klimatyzacja Internet Psy i koty mile widziane Siłownia Bez paszportu Parking Darmowe WiFi
Kraj

POLSKA


Opis

Park Hotel Diament Zabrze**** i Hotel Diament Zabrze*** to pięknie położony obiekt nieopodal centrum miasta, w sąsiedztwie dwóch parków i zabytkowej kopalni Guido. Jest to miejsce, w którym połączono najwyższe standardy komfortu z otoczeniem, które sprzyja aktywnemu wypoczynkowi. Kompleks hotelowy składa się z dwóch części posiadających wspólną recepcję i restaurację. Do dyspozycji gości zostały oddane pokoje, które w zależności od części, w której się znajdują, różnią się powierzchnią, wystrojem i wyposażeniem. Pokoje 3* wyposażone są w: prywatna łazienkę z kabiną prysznicową, biurko, szafę, suszarkę do włosów, telewizor, telefon i telewizję satelitarną. Pokoje 4* wyposażono dodatkowo w klimatyzację, ogrzewanie, czajnik elektryczny. Z niektórych pokoi 4* rozpościera się widok na ogród. W Restauracji Diament spróbować można wyjątkowego menu skomponowanego przez Szefa Kuchni w taki sposób, aby gość miał możliwość odbycia niezwykłej kulinarnej podróży. Każdy posiłek jest prawdziwą ucztą dla podniebienia. Sam wystrój nawiązuje do stylistyki japońskiej, wnętrza są jasne i przytulne. Oprócz samych smaków, niewątpliwą atrakcją są pokazy live cooking organizowane w restauracji, co dzięki umiejscowionym pośród stolików grillom teppanyaki może być obserwowane naprawdę z bardzo bliska. Osoby chcące zadbać o sylwetkę oraz dobre samopoczucie, mogą skorzystać z klimatyzowanej sali fitness oraz sauny Infrared, a po aktywnym dniu odpocząć na tarasie.


Pokój 2-os. Standard 3*

Komfortowy pokój wyposażony w: prywatna łazienkę z kabiną prysznicową, biurko, szafę, suszarkę do włosów, telewizor, telefon i telewizję satelitarnąLokalizacja: Zabrze leży w południowo-zachodniej Polsce, w zachodniej części województwa śląskiego, 12 km od Gliwic i 18 km od Katowic. Park Hotel Diament Zabrze**** znajduje się obok Parku im. Rotmistrza Witolda Pileckiego, 200 metrów od zabytkowej kopalni Guido.


Pokój 2-os. Comfort 4*

Nowoczesny i komfortowy pokój wyposażony w: prywatna łazienkę z kabiną prysznicową, biurko, szafę, suszarkę do włosów, telewizor, telefon, telewizję satelitarną, klimatyzację i czajnik elektryczny.


Dojazdu samochodem

Park Hotel Diament Zabrze zlokalizowany jest blisko Kopalni Guido, nieopodal Drogowej Trasy Średnicowej łączącej całą aglomerację śląską. Jadąc DTŚ od strony Katowic należy zjechać w Zabrzu na ul. Rymera, następnie skręcić w lewo w ul. 3 Maja, po czym chwilę później ponownie w lewo w ul. Cisową (naprzeciwko stacji benzynowej BP). Hotel znajduje się po prawej stronie ulicy. Odległość od Wrocławia to 170 km, od Krakowa - 90 km, a od Warszawy - 320 km.


Dojazd pociągiem i autobusem

Do Zabrza można wygodnie dojechać pociągiem bezpośrednio z wielu miast Polski, lub z przesiadką w Katowicach, skąd kursuje wiele pociągów Kolei Śląskich. Hotel oddalony jest o ok. 2 km od dworca PKP. Tę odległość można pokonać taksówką lub autobusem KZK GOP na przystanek Zabrze Skansen Guido (linie 7, 23, 47, 111, 198 i 199).


Atrakcje

Według niektórych źródeł nazwa Zabrze pochodzi od staropolskiej nazwy lasu iglastego - boru. Według innego tłumaczenia jest to osada położona za debrami czyli leśnym gąszczem. Historia tego miejsca jest bardzo bogata, dlatego w Zabrzu znajduje się tak wiele zabytkowych obiektów. Większość z nich pochodzi z przełomu XIX i XX wieku. Wśród miejsc, które warto zobaczyć są: - Wieża ciśnień huty Donnersmarcka (1871 r.) - Zabudowa kopalni Guido założonej w 1855 roku - Budynek Muzeum Górnictwa Węglowego wzniesiony w latach 1874-1875 - Pałac w Mikulczycach z przełomu XVIII i XIX wieku - Drewniany kościół pw. św. Jadwigi zbudowany w 1929 roku


Pokój 2-os. Comfort 4*, RO, Oferta bezzwrotna (P2C42 EX1A-B, 13589)Oferta zawiera

- Nocleg - Nielimitowany dostęp do sali fitness i sauny Infrared - Internet Wi-Fi - Podatek VAT


Oferta nie zawiera

- Parking - Pozostałe usługi hotelu


Pokój 2-os. Standard 3*, RO, Oferta bezzwrotna (P2S32 EX1A-B, 13589)Oferta zawiera

- Nocleg - Nielimitowany dostęp do sali fitness i sauny Infrared - Internet Wi-Fi - Podatek VAT


Strzałka