ZALETY HOTELU:

Internet Psy i koty mile widziane Dla Rodzin City Break Parking Darmowe WiFi
Kraj

POLSKA


Opis

Obiekt Blue Swan położony jest w sercu malowniczego Salwatora, nad samym brzegiem Wisły. Z jego południowych okien rozpościera się widok na Wzgórze Wawelskie, zaś od północy można podziwiać wody Wisły. Droga na Rynek Główny z hotelu zajmuje zaledwie 15 minut. Blue Swan oferuje swoim gościom 11 komfortowo wyposażonych pokoi mieszczących się w odrestaurowanej kamienicy. Każdy z nich posiada dostęp do prywatnej łazienki z prysznicem, suszarką do włosów oraz ogrzewaniem podłogowym. W pokojach znajduje się również telewizor, Wi-Fi, telefon, zestaw do parzenia kawy i herbaty, mini bar oraz praktyczne biurko do pracy. Większość pomieszczeń posiada widok na Wisłę, a z pozostałych roztacza się widok na ogródek, w którym miło można spędzić czas w okresie letnim. Ponadto kilka pokoi oprócz widoku na rzekę posiada również balkony. W podziemiach obiekt Blue Swan mieści się restauracja "Fresco", która serwuje dania kuchni polskiej oraz włoskiej. Potrawy przygotowywane są ze świeżej i najwyższej jakości składników. W menu znajduje się prawdziwa włoska pizza zachwycająca smakiem. W cieplejsze dni istnieje możliwość zjedzenia posiłku w restauracyjnym ogródku.


Lokalizacja

Obiekt Blue Swan znajduje się na krakowskim Salwatorze,1,5 km od centrum Starego Miasta.


Dojazdu samochodem

Wyruszają z Warszawy drogą krajową nr 7 należy kierować się na S8. Następnie trzeba jechać trasą S7 w kierunku Krakowa. Następnie należy jechać al. 29 listopada, po czym trzeba kierować się aleją Adama Mickiewicza i dalej skręcić w prawo w ul. Tadeusza Kościuszki. Na koniec należy skręcić w lewo w ul. Flisacką. Obiekt znajduje się po prawej stronie. Odległości: ok. 300 km od Warszawy, 270 km od Wrocławia i 75 km od Katowic.


Dojazd pociągiem i autobusem

Do Krakowa w łatwy sposób można dotrzeć z większości polskich miast ze względu na dobre połączenia kolejowe i autobusowe. Z Dworca Głównego najwygodniej dotrzeć do obiektu Blue Swan taksówką w ciągu 15 minut.


Atrakcje

Kraków to bardzo ważny ośrodek polskiej kultury. Znajdują się tutaj zarówno liczne zabytki historyczne, jak i teatry, muzea, czy galerie, które oferują gościom i zwiedzającym szeroki wachlarz spektaklów i wystaw. Najważniejszymi zabytkami i atrakcjami wartymi uwagi są: - Wzgórze Wawelskie - znajduje się tutaj Zamek Królewski, który był siedzibą władców polskich, a obecnie królewskie komnaty są udostępniane turystom do zwiedzania. Wewnątrz zamku mieści się również Skarbiec Koronny i Zbrojownia. U podnóża wzgórza zamkowego znajduje się legendarna Smocza Jama zamieszkiwania niegdyś przez groźnego Smoka Wawelskiego, którego pomnik stoi tuż obok jaskini. - Rynek Główny w Krakowie - w jego obrębie mieści się XIV-wieczna Bazylika Mariacka oraz zabytkowe Sukiennice. W gotyckim kościele zwiedzający mogą podziwiać między innymi ołtarz wykonany w XV wieku przez Wita Stwosza oraz witraże zaprojektowane przez Józefa Mehoffera i Stanisława Wyspiańskiego. Na terenie współczesnych Sukiennic odwiedzający mogą zakupić pamiątki oraz regionalne rękodzieło, zaś na piętrze czekają na nich dzieła Jana Matejki, Aleksandra Gierymskiego czy Władysława Podkowińskiego, które są elementem wystawy Galerii Polskiego Malarstwa i Rzeźby XIX wieku. - Teatr im. Juliusza Słowackiego - znajduje się przy pl. Świętego Ducha 1. Budynek został wzniesiony w latach 1891-1893 i utrzymany jest w stylu eklektycznym z przewagą neobaroku. - Muzeum Narodowe - posiada ono w swoich zbiorach dzieła sztuki polskiej, europejskiej i pozaeuropejskiej. Najpopularniejsze obrazy udostępnione zwiedzającym to m. in. "Szał uniesień" Władysława Podkowińskiego, czy "Dziewczyna z chryzantemami" Olgi Boznańskiej. W oddziale Muzeum Książąt Czartoryskich można zobaczyć takie obrazy jak "Dama z gronostajem" Leonarda da Vinci oraz ważne dzieła Jacka Malczewskiego czy Józefa Chełmońskiego. - Kazimierz - to dawna dzielnica żydowska. Jest to miejsce gdzie przenika się kultura żydowska i chrześcijańska. Najważniejszymi zabytkami krakowskiego Kazimierza są Stara Synagoga wzniesiona w XV wieku, Cmentarz Remuh założony w 1535 roku oraz Plac Nowy, na środku którego znajduje się tzw. okrąglak, czyli pawilon handlowy i gastronomiczny oferujący pyszne zapiekanki.


Pokój 2-os. Double

W pokoju znajduje się zestaw do parzenia kawy i herbaty, mini bar, telewizja satelitarna, telefon,bezpłatny Internet bezprzewodowy i biurko do pracy.


Oferta

BB, Oferta bezzwrotna (P2T-B, 10684)


Oferta zawiera

- Codzienne śniadania w restauracji Vanilla Sky - Dostęp do sali fitness - Internet Wi-Fi - Podatek VAT


Oferta nie zawiera

- Miejsce parkingowe w garażu - dodatkowo płatne (60 zł/doba) - liczba miejsc ograniczona, wymagana wcześniejsza rezerwacja - Opłata klimatyczna - Pozostałe usługi hotelu


Pokój 2-os. Twin

W pokoju znajduje się zestaw do parzenia kawy i herbaty, mini bar, telewizja satelitarna, telefon,bezpłatny Internet bezprzewodowy i biurko do pracy.


Mocne strony hotelu

- Większość pokoi od strony Wisły - 20 minut spaceru od Starego Miasta


Strzałka