ZALETY HOTELU:

Klimatyzacja Internet Psy i koty mile widziane Dla Rodzin City Break Parking Darmowe WiFi
Kraj

POLSKA


Opis

Stare Kino Cinema Rooms to jedyny w Polsce hotel o filmowym charakterze. Mieści się w eklektycznej kamienicy przy ul. Piotrkowskiej 120 zaprojektowanej w stylu z początków XX wieku, w której przed ponad stu laty bracia Krzemińscy uruchomili pierwszy w Polsce kinematograf. Stare Kino Cinema Rooms oferuje swoim gościom nowoczesne, filmowe apartamenty dedykowane kultowym postaciom filmowym bądź aktorom. W obiekcie nie ma dwóch takich samych pokoi - każdy z nich jest niepowtarzalny, komfortowy i magiczny. Najlepsze filmy kina światowego zainspirowały do stworzenia apartamentów z motywami postaci takich jak Vito Corleone bądź James Bond lub aktorów takich jak Marylin Monroe czy Audrey Hepburn. Apartamenty wyposażone są w: Internet bezprzewodowy, telewizor, zestaw powitalny (kawa, herbata, butelka wody) oraz czajnik. Każdy z pokoi posiada prywatną łazienkę z kabiną prysznicową suszarką do włosów, kosmetykami oraz ręcznikami. Codziennie rano na miejscu serwowane jest wyborne śniadanie w formie bufetu, na które składa się wiele różnorodnych składników. Na gości czeka duży wybór świeżych owoców i warzyw, szerokiej gamy serów, wędlin, domowych past przygotowywanych na miejscu, zdrowych przekąsek, dań ciepłych, słodkich dodatków, jogurtów, musli, orzechów oraz wypiekanego na miejscu pieczywa. W restauracyjnym menu znajdują się potrawy kuchni polskiej w nowoczesnym wydaniu, urozmaicone elementami kuchni międzynarodowej. Jednakże największą inspiracją pozostają regionalne smaki - kuchni łódzkiej. Dla gości dodatkowo w obiekcie mieści się bar Stopklatka, w którym można skosztować najsłynniejszych drinków bohaterów filmowych, a także klasycznych propozycji alkoholi. Dodatkowo w barze znajduje się szeroka oferta piw regionalnych pochodzących z Browaru Piwoteka. Hotel swoim gościom oferuje bezpłatne, wyjątkowe seanse filmowe czy organizację prywatnych, kameralnych pokazów. Istnieje również możliwość bezpłatnego wypożyczenia odtwarzacza DVD do pokoju wraz z filmami z bogatej kolekcji filmów.


Lokalizacja

Stare Kino Cinema Rooms mieści się w środkowej części Polski, w województwie łódzkim, w Łodzi. Obiekt znajduje się w dobrze skomunikowanej części miasta, co w znaczący sposób ułatwia podróżowanie i eksplorowanie go.


Dojazdu samochodem

Do Łodzi można łatwo dojechać z większości zakątków Polski dzięki autostradom A2 i A1. Jadąc od strony Warszawy i Gdańska należy zjechać z autostrady na węźle Stryków - kierunek Łódź, ul. Strykowska (trasa 14). Ulica Strykowska przechodzi w ul. Kopcińskiego, z której należy skręcić w prawo w ul. Nawrot, za chwilę znów w prawo w ul. Przędzalnianą i w lewo w ul. Tuwima. Po ok. 1,5 km. Należy skręcić w lewo w ul. Piotrkowską (koniecznie jest posiadanie ze sobą karty uprawniającej do przejazdu ul. Piotrkowską - do uzyskania po kontakcie z recepcją). Wjazd na parking znajduje się po lewej stronie pod napisem STOPKLATKA. Odległość od Warszawy to jedynie 130 km, od Poznania i Katowic po 200 km, a od Gdańska 320 km.


Dojazd pociągiem i autobusem

Do Łodzi można bez problemów dojechać pociągiem z głównych miast Polski. Stare Kino Cinema Residence oddalony jest od dworca Łódź Kaliska o 3 km, które najlepiej pokonać taksówką.


Atrakcje

Łódź - miasto kina, filmu, aktorów oraz reżyserów. To właśnie tutaj mieści się popularna szkoła filmowa, a dokładniej Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera. Ciekawostką związana z kinem w Łodzi jest też oczywiście Aleja Gwiazd Łódzkiej Drogi Sławy, znajdująca się na głównym trakcie - ulicy Piotrowskiej. Na ciekawą podróż w przeszłość, również tę niedawną zapraszają fantastyczne łódzkie Muzea - Centralne Muzeum Włókiennictwa, Muzeum Kinematografii czy Muzeum Historii Miasta Łodzi w pałacu Poznańskiego. Muzeum Historii Sztuki prezentuje natomiast zbiór sztuki nowoczesnej, bo Łódź to interesujący twór, w którym miesza się historia starych fabryk z teraźniejszością nowoczesnych technologii. Kto nie ma wiele czasu na zwiedzanie stolicy regionu, musi chociaż przejść się osławioną ulicą Piotrkowska, ciągnąca się na długości niemal 5 km. To taka Łódź w pigułce, bowiem wokół tego traktu rozwijało się miasto i skupiły się charakterystyczne budowle. Majestatycznie wznoszą się tu piękne odnowione secesyjne i eklektyczne kamienice, wille i okazałe pałace dawnych przedsiębiorców, wreszcie zespoły XIX-wiecznej architektury przemysłowej z Białą Fabryką na czele. Stoi tu również wspaniała archikatedra. Można też tu zobaczyć modne ostatnio rzeźby, pomniki i inne twory malej architektury, np. ławeczkę Tuwima, Fortepian Rubinsteina, Misia Uszatka itp. Na ścianach zabytkowych budynków natomiast rosną jak grzyby po deszczu ogromne murale. Łódź to także miasto imprez kulturalnych o międzynarodowej renomie. Wśród nich najciekawsze to: Fashion Week, Light Move Festiwal, Fotofestiwal.


Cena zawiera

- Codzienne śniadania w formie bufetu (w godz. 7:00-10:30 w tygodniu, 8:00-11:00 w weekendy) - Bezpłatne seanse filmowe wg repertuaru dostępnego w recepcji - Internet Wi-Fi - Podatek VAT


Cena nie zawiera

Pozostałe usługi obiektu


Apartament 2-os.

Indywidualnie urządzony apartament w klimacie najlepszych filmów. Wyposażony w: Internet, TV, aneks kuchenny z lodówką, płytą indukcyjną, czajnikiem, ekspresem do kawy oraz prywatną łazienkę z kabiną prysznicową, suszarką do włosów, zestawem kosmetyków i ręczników.


Oferta

RO, Oferta bezzwrotna (A2SD-B, 11238)


Apartament 2-os. Studio

Indywidualnie urządzony apartament w klimacie najlepszych filmów. Wyposażony w: Internet, TV, aneks kuchenny z lodówką, płytą indukcyjną, czajnikiem, ekspresem do kawy oraz prywatną łazienkę z kabiną prysznicową, suszarką do włosów, zestawem kosmetyków i ręczników.


Apartament 2-os. Studio Deluxe

Indywidualnie urządzony apartament w klimacie najlepszych filmów. Wyposażony w: Internet, TV, aneks kuchenny z lodówką, płytą indukcyjną, czajnikiem, ekspresem do kawy oraz prywatną łazienkę z kabiną prysznicową, suszarką do włosów, zestawem kosmetyków i ręczników.


Mocne strony hotelu

- Na samej ul. Piotrkowskiej - Zwierzęta domowe są akceptowane - Bezpłatne Wi-Fi


Strzałka