ZALETY HOTELU:

Klimatyzacja Internet Psy i koty mile widziane Dla Niepełnosprawnych Bez paszportu Parking Dla Dorosłych Darmowe WiFi
Kraj

POLSKA


Opis

Hotel Iskra w Radomiu położony jest w centrum miasta, w bezpośrednim sąsiedztwie parku, 300 m od dworca kolejowego, 400 m od dworca autobusowego, w okolicy sklepów, punktów gastronomicznych i usługowych. Hotel cieszy się dobrą opinią gości, chwalących stosunek jakości do ceny oraz przyjemny personel. Obiekt jest wyposażony w windę oraz trzy sale konferencyjne, stanowiące wygodne miejsce do organizacji szkoleń, imprez okolicznościowych, spotkań panelowych i konferencji. Pokoje są jasne i czyste, posiadają osobiste łazienki z kabinami prysznicowymi, kosmetykami i ręcznikami, umożliwiają wygodną pracę dzięki dostępności biurka oraz bezprzewodowego internetu. Część pomieszczeń (jedno piętro) posiada klimatyzację (za dodatkową opłatą). Podróżującym z dziećmi do lat 3 hotel może udostępnić bezpłatne łóżeczka. Restauracja jest czynna tylko w porze śniadań - podawanych w formie bufetu od godz. 7:00 do 10:00.


Lokalizacja

Hotel Iskra znajduje się w centrum Radomia, 300 m od dworca kolejowego i 400 m od dworca autobusowego


Dojazdu samochodem

Centralnie położony Radom znajduje się przy trasie łączącej Kraków z Warszawą i łatwo do niego dojechać, korzystając ze starej drogi nr 7. Hotel Iskra ulokował się nieopodal dworca kolejowego i znalezienie go nie powinno stanowić problemu. Wjeżdżając do miasta od strony dzielnicy Borki (od zachodu lub południa) jedzie się cały czas główną ulicą (DK 12), a na wysokości dworca kolejowego należy skręcić w lewo w ul. Traugutta. Hotel znajduje się 180 m dalej po lewej stronie. Odległość od Warszawy - 100 km, Krakowa - 200 km, Wrocławia - 350 km.


Dojazd pociągiem i autobusem

W Radomiu zatrzymują się liczne pociągi i autobusy, łączące Warszawę z południem Polski. Dworzec kolejowy znajduje się bardzo blisko Hotelu Iskra. Wystarczy skierować się na północ ku ul. Traugutta, przejść przez główną ulicę Księcia Poniatowskiego i skręcić w lewo w ul. Planty, przy której zobaczymy hotel. Dworzec autobusowy usytuowany jest po sąsiedzku z dworcem kolejowym.


Atrakcje

Radom ma do zaoferowania znacznie więcej, niż mogło by się wydawać na pierwszy rzut oka. Miasto zachęca do spacerów zarówno po terenach zielonych, jak i między zachowanymi zabytkami, w czym pomaga np. szlak turystyczny "Zabytki Radomia", na którym znajduje się informacja turystyczna oraz ponad 20 lokalizacji - obiektów sakralnych, XIX-wiecznych pałacy i kamienic, a nawet zabytkowych cmentarzy (rzymskokatolicki, żydowski, prawosławny i ewangelicko-augsburski). To jedno z miast, które Kazimierz Wielki zastał drewniane, a zostawił murowane i pozostałości po działalności tego króla oraz późniejsze zabytki sięgające gotyku możemy znaleźć tutaj i dzisiaj. Radom stanowi także doskonałą bazę wypadową, umożliwiającą eksplorację pobliskich wsi i miasteczek oraz terenów cennych przyrodniczo. Wśród nich warto wymienić szlaki piesze w podmiejskim rezerwacie przyrody Ciszek, będącym częścią Puszczy Kozienickiej, zalew Borki (3,5 km od hotelu), którego plaża i molo przyciągają turystów oraz mieszkańców, a już w samym mieście zachęcające do spacerów zabytkowe parki: park Leśniczówka (1,9 km od hotelu) oraz Stary Ogród w Radomiu (2,3 km od hotelu). Szczególnie polecamy ponadto:- Muzeum Wsi Radomskiej (7 km) - skansen prezentujący budynki mieszkalne oraz użyteczności publicznej z okolicznych wsi. Niektóre drewniane domy liczą sobie niemal 200 lat. Możliwość brania udziału w rozmaitych warsztatach. Miłośnikom etnografii polecamy także Muzeum im. Oskara Kolberga w Przysusze (40 km). - Muzeum Jacka Malczewskiego (1,7 km) - nie każdy wie, że ten ceniony artysta pochodził właśnie z Radomia. Na ulicy nazwanej jego imieniem stoi dom, w którym malarz spędził trzynaście pierwszych lat życia, przy Rynku zaś znajduje się muzeum, prezentujące prace artysty oraz inne, niekiedy zdumiewające, zbiory. - Spacer ul. Żeromskiego - reprezentacyjnym deptakiem Radomia, wzdłuż którego wznoszą się zabytkowe kamienice, pałace, gmachy, domy, świątynie. Na chwilę odpoczynku kuszą knajpy, restauracje, lodziarnie. Ciekawskich wabią do siebie podwórka i oficyny zabytkowych kamienic, a miłośników sztuki sakralnej gotycki zespół klasztorny bernardynów.


Cena zawiera

- Codzienne śniadania (w formie prowiantu) - Podatek VAT - Internet Wi-Fi


Cena nie zawiera

Pozostałe usługi hotelu


Pokój 1-os.

W pokoju znajduje się wygodne pojedyncze łóżko, telewizor, radio, czajnik oraz dostęp do bezprzewodowego internetu. Na Gościa czeka woda mineralna, zaś w łazience ręczniki, jednorazowe kosmetyki. Suszarkę do włosów czy żelazko można pożyczyć w recepcji. Jedno piętro hotelu zaopatrzone jest w klimatyzację, zakwaterowanie na nim wiąże się z dodatkową opłatą w dniu przyjazdu.


Oferta

BB, Oferta zwrotna (P3-Z, 11811)


Pokój 2-os.

W pokoju znajdują się wygodne pojedyncze łóżka, telewizor, radio, czajnik oraz dostęp do bezprzewodowego internetu. Na Gościa czeka woda mineralna, zaś w łazience ręczniki, jednorazowe kosmetyki. Suszarkę do włosów czy żelazko można pożyczyć w recepcji. Jedno piętro hotelu zaopatrzone jest w klimatyzację, zakwaterowanie na nim wiąże się z dodatkową opłatą w dniu przyjazdu.


Pokój 3-os.

W pokoju znajdują się wygodne pojedyncze łóżka, telewizor, radio, czajnik oraz dostęp do bezprzewodowego internetu. Na Gościa czeka woda mineralna, zaś w łazience ręczniki, jednorazowe kosmetyki. Suszarkę do włosów czy żelazko można pożyczyć w recepcji. Jedno piętro hotelu zaopatrzone jest w klimatyzację, zakwaterowanie na nim wiąże się z dodatkową opłatą w dniu przyjazdu.


Strzałka