ZALETY HOTELU:

Internet Dla Niepełnosprawnych Blisko lotniska Dla Rodzin City Break Ośrodek nadmorski Parking Darmowe WiFi
Kraj

POLSKA


Opis

Celestin Residence to wyjątkowe miejsce o butikowym standardzie, ze wspaniałą lokalizacją przy cichej uliczce w centrum gdańskiego Śródmieścia, kilka kroków od głównej promenady nad Motławą. Hotel mieści się w pięknie odrestaurowanej historycznej kamienicy, gdzie historia przyjaźni się ze współczesnością. Obiekt szczególnie doceniają osoby stawiające na kameralność, spokój i intymność, a także nowoczesne rozwiązania. Wszystkie pokoje urządzono w wysokim standardzie i wyjątkowym wystroju, z myślą o wygodzie gości. W pokojach umieszczono sejf, lodówkę, minibar, telewizor, zestaw do kawy i herbaty, biurko z krzesłem. W łazienkach znajdują się ręczniki, suszarki do włosów oraz kosmetyki. Niezbędne wyposażenie oraz dostęp do bezprzewodowego internetu sprawia, że Celestin Residence to miejsce chętnie wybierane przez Gości biznesowych, zarówno do pracy jak i wypoczynku. Codziennie rano Goście witani są gorącą kawą i smacznym śniadaniem w postaci bufetu kontynentalnego "All you can eat". Bufet pełen jest ciepłych i zimnych potraw z bogactwem owoców i warzyw, a także dań dla alergików, osób na diecie bezglutenowej czy wegetariańskiej. Słodkie desery oraz wyśmienita niespodzianka na zakończenie śniadania wprowadzają w dobry nastrój od początku dnia. By ułatwić pobyt z najmłodszymi turystami, hotel dysponuje krzesełkami oraz łóżeczkami dla dzieci.


Lokalizacja

Celestin Residence znajduje się w centrum gdańskiego śródmieścia, 300 m od słynnego Żurawia, na wysokości Ołowianki.


Dojazdu samochodem

Dojeżdżając do Gdańska trasą A1 i S6, należy zjechać z Obwodnicy Trójmiasta na węźle Gdańsk Południe w drogę S7, którą dojedzie się do węzła Gdańsk Lipce. Na nim należy skierować się na północ, czyli zjechać na DK 91, która doprowadzi do centrum miasta. Przejechawszy nad torami kolejowymi i obok zabytkowej Bramy Wyżynnej prowadzącej na Stare Miasto, należy zjechać z DK w prawo w ul. Targ Drzewny, a obok skweru z pomnikiem Sobieskiego, skręcić w prawo w ul. Szeroką, która doprowadzi do samego Żurawia. Tuż przed nim należy skręcić w lewo w ul. Warzywniczą, a z niej w drugą uliczkę w lewo, docelową Straganiarską. Celestin Residence znajduje się po lewej stronie. Parkować można przy ulicy, pamiętając o płatnej strefie parkowania. Odległość od Warszawy - 330 km, Krakowa - 550 km, Wrocławia - 490 km.


Dojazd pociągiem i autobusem

Do Gdańska łatwo dotrzeć pociągiem lub autobusem z wielu miejsc w Polsce. Najbliższa stacja PKP (Gdańsk Główny) oraz dworzec autobusowy oddalone są o 1 km, czyli 10-15 minut spacerem przez ciekawą okolicę, m.in. obok Wielkiego Młyna i Hali Targowej.


Atrakcje

Gdańsk urzeka piękną architekturą i niepowtarzalną atmosferą. Dlatego na jego urokliwych uliczkach spotkamy turystów z całej Europy. Tutaj historia przeplata się z nowoczesnością, a odrestaurowanym zabytkom towarzyszą współczesne realizacje, liczne kawiarnie, restauracje oraz uliczni artyści. Znakomita lokalizacja Celestin Residence pozwala w pełni odczuć niezwykły klimat zadbanego centrum Starego Miasta. Hotel położony jest niemal nad samą Motławą, naprzeciwko Ołowianki, 300 metrów od charakterystycznego żurawia i 4 minuty od Bazyliki Mariackiej. Przebywając w Gdańsku nieco dłużej, warto wyjść poza ścisłe centrum Starego Miasta i poznać historię Westerplatte, Twierdzy Wisłoujście, Stoczni Gdańskiej czy Muzeum Bursztynu. W najbliższej okolicy warto zobaczyć: - Ulica Długa i Długi Targ - tu znajdują się najpiękniejsze ulice tworzące Trakt Królewski. Biegną one od Złotej do Zielonej Bramy i wzdłuż Motławy ku znanemu Żurawiowi. Przy nich stoją Ratusz i Dwór Artusa oraz popularna Fontanna z Neptunem - Żuraw (ul. Szeroka 67/68) - w średniowiecznej Europie służył do przeładunku towarów oraz stawiania masztów i był jednocześnie bramą miejską. Dziś jest symbolem miasta i siedzibą oddziału Narodowego Muzeum Morskiego - Bazylika Mariacka - widoczna niemal z każdego zakątka centrum miasta, największa gotycka świątynia wzniesiona z cegły. Nazywana "koroną Gdańska", stanowi jego chlubę, a zarazem wspaniały punkt widokowy dla tych, którzy zdecydują się na wspinaczkę po schodach ukrytych w wieży - Ołowianka - wspaniale zrewitalizowana wyspa, od 2017 roku połączona kładką z nabrzeżem Motławy. Jej nazwa pochodzi od dawnych magazynów ołowiu sprowadzanego z podkrakowskiego Olkusza. Na początku XVII wieku na wyspie wybudowano królewski spichlerz, obecnie wykorzystywany jako hotel, pod koniec XIX wieku powstała zaś nowoczesna elektrociepłownia miejska, która przed 30 laty wygasiła działalność i po kompleksowym remoncie przetransformowała się w Polską Filharmonię Bałtycką. Zupełnie współcześnie zaś na wyspie zagościło koło widokowe AmberSky - Europejskie Centrum Solidarności - otwarte w 2014 roku przedstawia współczesną historię Polski, powstanie ruchu solidarnościowego oraz jego dziedzictwo


Pokój 2-osobowy double

Komfortowo wyposażony pokój z wygodnym podwójnym łóżkiem, łazienką i widokiem na miasto


Oferta

RO, Oferta zwrotna (P2ZA-Z2, 12691)


Oferta zawiera

- Nocleg w wybranym pokoju lub apartamencie - Internet Wi-Fi - Podatek VAT


Oferta nie zawiera

- Wyżywienie - Parking - Pozostałe usługi hotelu


Pokój 2-osobowy deluxe

Komfortowo wyposażony pokój z łazienką i widokiem na miasto


Pokój 3-osobowy deluxe

Komfortowo wyposażony pokój z łazienką i widokiem na miasto


Apartament Gdański

Komfortowo wyposażony apartament dla 4 osób z łazienką i widokiem na miasto


Apartament Mrongovius

Komfortowo wyposażony apartament dla 5 osób z łazienką i widokiem na miasto


Pokój 2-osobowy z aneksem

Komfortowo wyposażony pokój z wygodnym podwójnym łóżkiem, aneksem kuchennym, łazienką i widokiem na miasto


Strzałka