ZALETY HOTELU:

Internet Psy i koty mile widziane Blisko lotniska Dla Rodzin Parking Darmowe WiFi
Kraj

POLSKA


Opis

Hotel Salis jest położony w podkrakowskiej Wieliczce, nieopodal kopalni soli, która szczyci się światową sławą. Lokalizacja hotelu zapewnia także dobry dojazd do Krakowa i korzystania z jego atrakcji, a także eksplorowania Małopolski. W hotelu przygotowano 2-osobowe pokoje z możliwością wyboru między pojedynczymi i podwójnymi łóżkami. Pokoje są przestronne, zaopatrzone w telewizor, stolik z krzesłami. Na gości czeka butelkowana woda mineralna, a także zestaw do parzenia kawy i herbaty. Do każdego pokoju przylega prywatna łazienka, w której znajdują się ręczniki, mydło i szampon. W hotelu znajduje się restauracja, przygotowująca serwowane do pokoi śniadania i obiadokolacje, oraz drink bar. Hotel Salis zadbał o udogodnienia dla osób przybywających z dziećmi - m.in. łóżeczka niemowlęce oraz specjalne, lżejsze menu w restauracji.


Lokalizacja

Hotel położony jest przy wjeździe do Wieliczki od strony Krakowa, 1 km od słynnej kopalni soli.


Dojazdu samochodem

Dojazd z Krakowa jest dziecinnie prosty - wystarczy cały czas jechać prosto ul. Wielicką i dopiero na wysokości Wieliczki zjechać z drogi krajowej 94 na ul. Krakowską. Hotel znajduje się za drugim rondem po prawej stronie. Jadący południową obwodnicą Krakowa powinni wybrać węzeł Wielicki i na nim wjechać na chwilę w DK 94 w kierunku Wieliczki. Odległość od Warszawy - 320 km, Krakowa - 10 km, Wrocławia - 280 km.


Dojazd pociągiem i autobusem

Wieliczka jest skomunikowana z Krakowem komunikacją podmiejską oraz linią kolejową - dworzec kolejowy Wieliczka-Rynek-Kopalnia mieści się 1 km od hotelu.


Atrakcje

Wieliczka to historyczne miasto królewskie, od wieków słynące z wydobywania soli i na niej się bogacące. Bliskość Krakowa nie zdołała zagrozić miastu, które zachowało swój unikalny charakter, dzięki czemu w Wieliczce jest wszystko, co potrzebne do spędzania czasu - tereny rekreacyjne, lokale gastronomiczne, rynek, zabytki, punkty usługowe, a nade wszystko przyciągająca licznych turystów Kopalnia Soli z podziemnymi komnatami, kaplicami i zbiornikami wodnymi. Atrakcjami na powierzchni niewątpliwie są też tężnia solankowa z inhalatorium, Zamek Żupny z muzeum wydobycia soli, malowidło 3D na wielickim rynku oraz obiekty sakralne - kościół św. Klemensa oraz mieszczący się na uboczu urokliwy, drewniany kościółek św. Sebastiana. Turystów z całego świata przyciąga tutaj kopalnia soli - obiekt wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Podziemna kopalnia zajmuje aż 9 poziomów, na jej terenie mieści się Muzeum Żup Krakowskich. Podziemna trasa turystyczna liczy ok. 3 km i prowadzi korytarzami przez 20 komór położonych na głębokości od 65 do 135 m pod ziemią. Lubiącym klimat niedużych miejscowości o królewskim rodowodzie polecamy także wycieczkę do oddalonych o 20 km Niepołomic - kolejnej podkrakowskiej perełki, której wizytówką jest zamek kazimierzowski z połowy XIV w. Niepołomice posiadają ładnie utrzymane centrum, obserwatorium astronomiczne, a dodatkowym walorem jest sąsiedztwo Puszczy Niepołomickiej - wspaniałego miejsca na spacery i przejażdżki rowerowe. Kolejną miejscowością wartą odwiedzenia są ulokowane 16 km na południe Dobczyce. Stąd już czuje się atmosferę Beskidów - zielonych gór rozciągających się dalej na południe i zachęcających do pieszych wędrówek, od których rozdziela Raba - rzeka której wody tworzą Jezioro Dobczyckie, stanowiące rezerwuar wody pitnej dla Krakowa. Nad zbiornikiem znajduje się zamek dobczycki, obok niego niewielki skansen i zabytkowa świątynia - to świetne miejsce na spacer, także z najmłodszymi. Po zejściu ze wzgórza zamkowego można stanąć w kolejce po lokalny przysmak - lody przy ul. Kilińskiego. Najbardziej atrakcyjną miejscowością w sąsiedztwie Wieliczki jest oczywiście sam Kraków, w którym warto zapoznać się z:- Ofertą kulturalną miasta - Drogą Królewską wiodącą od Barbakanu aż do Zamku Królewskiego na Wawelu - Zabytkami oraz restauracjami i knajpkami Kazimierza oraz Podgórza - Bulwarami wiślanymi i kopcami usypanymi wokół miasta - Ścieżką rowerową do Tyńca


Cena zawiera

- Śniadania serwowane do pokoju - Bezpłatny parking - Welcome drink - Budzenie na życzenie - Internet Wi-Fi - Podatek VAT


Cena nie zawiera

Pozostałe usługi hotelu


Pokój 2-osobowy

Wygodny pokój z łazienką, TV, wifi, zestawem do parzenia kawy i herbaty


Oferta

BB, Oferta bezzwrotna (P2-B2, 13483)


Strzałka