ZALETY HOTELU:

Klimatyzacja Internet Psy i koty mile widziane Blisko lotniska Dla Rodzin Darmowe WiFi
Kraj

POLSKA


Opis

Apartamenty Klasztorna 25 mieszczą się w świeżo wyremontowanej i odnowionej kamienicy położonej przy jednej z najstarszych ulic miasta Poznania, na Starym Rynku. Obiekt został otwarty w lipcu 2020 roku przy ulicy Klasztornej, która została wytyczona bezpośrednio po lokacji miasta w 1253 roku. Budynek oferuje 20 luksusowych pokoi rozmieszczonych na 4 kondygnacjach. Goście mogą korzystać z pokoi w typach economy, standard oraz deluxe. Wszystkie pokoje są klimatyzowane, posiadają TV, lodówkę, czajnik oraz kawę i herbatę, a także wodę. W łazienkach wyposażonych w kabiny prysznicowe przygotowano kosmetyki, ręczniki, suszarkę do włosów. Pokoje typu economy znajdują się w przyziemiu (poniżej poziomu ulicy), pokoje typu standard wychodzą na podwórko lub ulicę, podobnie pokoje typu deluxe, które dodatkowo umożliwiają bezpłatny nocleg trzeciej osoby na wypoczynkowej sofie. Goście mogą skorzystać z usługi recepcji czynnej od godziny 8:00 do 20:00 lub nowoczesnego systemu samodzielnego meldowania, który oszczędza czas i formalności. W obiekcie nie ma restauracji, ale naprzeciwko znajduje się francuska piekarnio-cukiernia, w której można zjeść śniadanie, zaledwie 100 m od obiektu znajduje się kolejna kawiarnia śniadaniowa, restauracji w sąsiedztwie jest całe mnóstwo. Dużą zaletą obiektu jest jego lokalizacja - w samym centrum starego Poznania, na ulicy sąsiadującej ze Starym Rynkiem, 100 metrów od ratusza, blisko wszelkich atrakcji centrum miasta, lokali gastronomicznych, barów, muzeów, zaledwie 1 km od centrum handlowego Stary Browar, 8 km od portu lotniczego Poznań-Ławica.


Lokalizacja

Apartamenty znajdują się w samym centrum Poznania, w przyrynkowej strefie ruchu pieszego, przy ul. Klasztornej.


Dojazdu samochodem

Dojeżdżając do Poznania autostradą A2, należy zjechać na centrum na węźle Krzesiny (w drogę wojewódzką 433), po czym jechać ul. Krzywoustego 6 km i za rondem Rataje skręcić w prawo w ul. Serafitek, następnie w lewo w ul. Kórnicką, za mostem w prawo w ul. Grobla, następnie w drugą w lewo ul. Wierzbową i w prawo w ul. Mostową, która doprowadzi do ul. Wielkiej, skąd rozpoczyna się strefa piesza. Ul. Wielka znajduje się w strefie płatnego parkowania i dochodzi do ul. Klasztornej, przy której mieszczą się apartamenty. Odległość od Warszawy - 300 km, Krakowa - 460 km, Wrocławia - 170 km.


Dojazd pociągiem i autobusem

Połączenia kolejowe i autobusowe łączą z Poznaniem wiele miast w Polsce. Apartamenty Klasztorna 25 mieszczą się 2 km od dworca kolejowego Poznań Główny i sąsiadującego z nim dworca autobusowego.


Atrakcje

Poznań to historyczna stolica Wielkopolski, obecnie piąte pod względem liczby ludności miasto w Polsce z ponad 530 tysiącami mieszkańców. Jest chętnie odwiedzany w celach turystycznych, biznesowych oraz naukowych, ceniony jako centrum uniwersyteckie oraz targowe. Funkcjonuje tu międzynarodowy port lotniczy Poznań-Ławica, a Międzynarodowe Targi Poznańskie, będące największym i najstarszym centrum wystawienniczym w Polsce, są odwiedzane rocznie przez ponad 800 tysięcy osób. Przez Poznań przebiegają trasy turystyczne: Trakt Królewsko-Cesarski (na tej trasie można podróżować specjalnym tramwajem nr 17), Szlak Piastowski, Szlak Romański, Trasa Kórnicka oraz Wielkopolska Droga św. Jakuba. Wokół miasta wytyczono tzw. Pierścień Rowerowy Dookoła Poznania, połączony z centrum siedmioma szlakami dojazdowymi. W Poznaniu warto zobaczyć:- Ostrów Tumski - najstarsza część miasta, jeden z dawnych ośrodków władzy państwa polskiego. To właśnie tutaj znajduje się najstarsza w kraju katedra, będąca miejscem pochówku pierwszych władców Polski oraz domniemanym miejscem chrztu kraju - Nowe ZOO - usytuowane na pagórkowatym terenie leśnym z sześcioma rozległymi stawami umożliwia przebywanie zwierząt w składzie gatunkowym zbliżonym do naturalnego. To drugi pod względem powierzchni ogród zoologiczny w Polsce, a jego rozległy teren można zwiedzać pieszo lub wożącymi turystów składami kolejki parkowo-ogrodowej - Jezioro Maltańskie - zbiornik stanowiący atrakcyjny teren rekreacyjny. Wzdłuż jego brzegu przygotowano liczne atrakcje dla całej rodziny - nowoczesne place zabaw, sztuczny stok narciarski, pole mini golfa czy park linowy. Wzdłuż jeziora poprowadzona jest trasa kolejki Maltanka, którą można dojechać do poznańskiego zoo, zaś wśród drzew lasów maltańskich powstała niedawno unikatowa atrakcja - ścieżka w koronach drzew. Nieopodal jeziora zlokalizowane są Termy Maltańskie - największy wodny ośrodek sportowo-rekreacyjny w Polsce wykorzystujący naturalne wody geotermalne i drugi co do wielkości tego typu obiekt w Europie - Rezerwat przyrody Meteoryt Morasko - położony w północnej części Poznania chroni kratery, które zdaniem większości badaczy powstały w wyniku upadku meteorytu Morasko ok. 5 tys. lat temu. Na terenie rezerwatu znajduje się sześć kraterów, z czego największy ma ok. 90 metrów średnicy i 11,5 m głębokości. W październiku 2012 roku, na głębokości 2,1 m, dwoje poszukiwaczy z Opola znalazło meteoryt, który po oczyszczeniu z pyłu i warstwy wierzchniej ma wagę 261 kg - jest to największy meteoryt odkryty w Polsce - Przeciwatomowy schron dla Władz Miasta Poznania - obiekt z czasów zimnej wojny jeszcze do niedawna owiany był ścisłą tajemnicą. Wiadomość o lokalizacji schronu została podana dopiero w 2012 roku, obecnie jest udostępniony do zwiedzania przez Wielkopolskie Muzeum Niepodległości


Cena zawiera

- Nocleg w wybranym apartamencie - Podatek VAT


Cena nie zawiera

Pozostałe usługi hotelu


Pokój 2-osobowy economy

Klimatyzowany pokój o pow. 26 m2, z kącikiem wypoczynkowym, łazienką, w przyziemiu


Oferta

RO, Oferta zwrotna (P2DN2-Z, 14206)


Pokój 2-osobowy standard nr 11

Klimatyzowany pokój o pow. 20 m2, z miejscem do pracy i łazienką


Pokój 2-osobowy standard nr 14

Klimatyzowany pokój o pow. 20 m2, z miejscem do pracy, stolikiem kawowym i łazienką


Pokój 2-osobowy standard nr 21

Klimatyzowany pokój o pow. 20 m2, z miejscem do pracy, stolikiem kawowym i łazienką


Pokój 2-osobowy deluxe nr 16

Klimatyzowany pokój o pow. 27 m2, z dodatkową sofą, stolikiem kawowym i łazienką


Pokój 2-osobowy deluxe nr 25

Klimatyzowany pokój o pow. 27 m2, z dodatkową sofą, stolikiem kawowym i łazienką


Strzałka